Bioenerji Nedir? Nasıl Uygulanır? | Uzaktan Seans

Bioenerji, kökenleri binlerce yıl öncesine dayanan ve insan (bitki/hayvan dahil) bedenindeki dengeyi ve “iyileşmeyi teşvik” etmeye yönelik olan esrarengiz bir enerji alanını temsil eder. Doğal ve yan etkisi olmayan bir iyileştirme yöntemidir. Türkiye’ çapında bioenerji uzmanı olarak hizmet veren şifa merkezleri bulunur.  Bu mistik gücün tarihçesi, çeşitli kültürlerde ve farklı dönemlerde ortaya çıkan inanç sistemleri ve uygulamaların izlerini taşır. 

bioenerji yapan eller ve bioenerji terapisine gelmiş kişi

Bioenerjinin Sırları: Bioenerji Nedir ?

Her canlıda olan yaşam enerjisi kainatın var olan enerjisi ile doludur. Zamanla bu enerji ve enerjiyi bir bakıma emen çakralar bloke olabilir kapanabilir. Bioenerji terapisi ile doğal olması gereken enerji bedeni düzenlenir ve iyileşme başlar. Ortaçağ’da, yaşam enerjisi gizemli bir güç olarak algılanmıştır. Mistikler, bu enerjiyi manipüle ederek şifa ve aydınlanma aramaya başlamışlardır. Paracelsus ve Mesmer gibi isimler, bioenerjinin öncüleri olarak kabul edilir. Alfa Bioenerji günümüzün güncel uygulamalarından en önemlisidir.

 • Doğaldır
 • Etkilidir
 • Yan etkisi yoktur
 • Fiziksel, ruhsal, duygusal şifalanma sağlanır

Hiç bir rahatsızlığınız yoksa bile negatiflerden arınma, bilinç düzeyi artmış, duygusal olarak hayata bakış açısı değişmiş, öfkesi dinmiş daha sakin ve doğru kararlar vermenize yardımcı olur.

Bioenerji Uzmanı

Bioenerji adından da anlaşılacağı üzere hayat enerjisidir. Bioenerji uzmanı bu yaşam enerjisinin dengelenmesini, negatif enerjilerden arınmasını ve hastalıkların (sistem bozukluğunun) iyileşmesi için çalışmalar yapan kişidir.

Bioenerji uzmanı, bir enerji bilgesidir. Yaşam enerjisi (bioenerji) akışını hisseder, yorumlayabilir. Hangi noktada hangi çakranın kapalı ve enrjisel olarak düşük olduğunu bilir. Aura dediğimiz canlılarda bulunan 7 katman ve renk renk olan bu muazzam ışığı ölçebilir, hissedebilir.

Bioenerji uzmanı olmak için koşullar, şartlar ve ataların mirası önemlidir. Her bioenerji terapisti bioenerji uzmanı değildir. Bu noktaya dikkat etmek gerekir. Sosyal medyada sadece fazla popüler ve takipçisi fazla olduğu için tercih edilmemelidir. Bioenerji uzmanı olmak terapi yapmak uzmanlık gerektirir. Dünyaca ünlü bioenerji uzmanları aramaya gerek kalmadan ülkemizdeki iyi eğitim almış tıp bilimine inanan ve kendini şifaya adamış kişilere ulaşabilirsiniz.

 

bioenerji uzmanı nedir

Uzaktan Bioenerji Yaptıranlar

Mesafeler şifa enerjisine engel değil. Bioenerji terapisinde yakından veya uzaktan yapmanın hiç bir farklı bulunmaz. Uzaktan yapılan enerjide kişi öncelikle ön yargılıdır. Bu sistem nasıl olur da uzaktan çalışır soruları aklına gelir. Bioenerji seansı sırasında yakından ne hissediliyorsa uzaktan da aynı etkiye sahip olur.

Uzaktan bioenerji, niyet, meditasyon ve enerji yönlendirme teknikleri ile gerçekleştirilir. Bioenerji uzmanıi, seans sırasında hastanın enerji alanını, aurasını tarar ve dengesizlikleri giderme yolunda çalışır.. Bu işlem için niyet, ve kişinin rızası alınır. Genelde “Saat 22:30’da yapılacak olan şifa enerjisini kabul ediyorum” şeklinde niyet edilir. Bioenerji uzmanı belirtilen saatte çalışmaya başlar. Bazı yönergeler vardır;

 1. Niyet edin veya niyet edemeyecek kişilerse ailesi tarafından niyet edilir
 2. Sakin ve sessiz bir oda tercih edilir
 3. Kişinin uzanması istenir
 4. Gözlerini kapalı tutması istenir
 5. Üşüme, terleme, yüksek bir bilinç düzeyi, uyku hali gibi şeyler olabilir
 6. Herhangi bir meditasyon müziği eşlik edebilir
 7. Mum yakmaması evde eğer açık olan ocak gibi şeyler varsa kapatılması söylenir çünkü kişi derin huzura erişir ve uyuyabilir.

Uzaktan bioenerjinin bazı faydaları nelerdir ?

●Bioenerji tedavi ettiği rahatsızlıklar listesi dışında kalan durumlar
●Fiziksel ve duygusal rahatlama sağlar.
●Ağrı ve rahatsızlıkları azaltır.
●Anksiyete bioenerji ile şifalanabilir
●Stres seviyelerini düşürür.
●Denge ve uyum hissi yaratır.
●Bağışıklık sisteminin güçlenmesine yardımcı olur.
●Uyku problemlerini çözer.
●Kişisel farkındalığı ve üçüncü göz denilen alanı açmasına yardımcı olur
Diğer 

Bioenerji Nasıl Yapılır ?

Kainatta bulunan pozitif enerjiyi kişiye doğru, kurallarla ve bilinçli olarak aktarma işlemidir. Bioenerji terapisi yapan uzman öncelikle karşısındakiyle bağ kurar ve çakralarını kontrol eder. 

Rahat bir ortam hazırlanmalıdır (uzaktan veya yakından fark etmez). Kişiye enerji aktarımı ve negatif enerjilerden arınma işlemi başlamadan önce aurası ölçülür ve aurası uyandırılır. Çeşitli yöntemler kullanılarak enerji akışı sağlanır. Zihinsel olarak enerji depolayan ve enerjinin vücuttaki merkezi olan çakralara enerji gönderimi yapılır. Derin bir rahatlama ve huzurla başlar. 

Öncelikle kalp atışları hızlanabilir, uyuşma veya sağa sola yatma gibi davranışlar görülebilir bunların hepsi normal veya hiç bir tepki olmayabilir. Genelde kişiler ışık gördüğünü belirtir.
Bioenerji sırasında ışık veya renk görmek doğru akışın olduğunu gösterir herkes ışık veya renk görmez buna bir anlam veya yorumlama yapmaya gerek duymayız.

Yakından yapılan biroenrji seansında ise kişi ayakta veya yatarak yapılır. Süresi duruma bağlı olarak değişir. Genelde eller vücuda temas etmeden uzaktan tutularak belirli kurallar çerçevesinde yapılır. Kişinin seans bitiminde sırtına, beline, omuzlarına, başına, dizlerine dokunularak enerji aktarımı yapılabilir. Dokunma her seansta olmayabilir.

Bioenerji sırasında ne hissedilir?

Bazı tekniklerle bioenerji ile bilinçaltı temizliği yapılabilir travmalar şifalanır buna bağlı olarak kişide derin bir rahatlama meydana gelir.  Kişilerde ağlama, gülme (kahkaha şeklinde) uyuma gibi durumlar olabilir. Seans bittiğinde derin ve huzurlu bir hayat sizi bekliyor olacak. 

Bioenerji sonrası ne olur?

Genelde gülümseyerek gözlerini açarlar. Bilinç düzeyi yükselmiş daha hafiflemiş olurlar. Buna bağlı olarak eğer bir takım fiziksel rahatsızlıklar varsa sırt, boyun, bel ağrısı gibi bu bölgelerde iyileşmeye bağlı olarak nadirde olsa ağrı görülebilir. Bu kötü yan etkiler değil aksine iyi bir şeydir enerjinin bedende çalışması hücrelerin hatta atomlara kadar iyileşmenin başladığını gösterir.

Bioenerji kaç seans yapılır?

Kişilerin rahatsızlığına bağlı olarak bazen 1 seans bazen 8 seansa kadar sürebilmektedir. Genelde en az 3 seans önerilir ve yeterli olur. 1 seansta iyileşen bir çok kişi bulunmaktadır seans sayılarını gereksiz artırmaya gerek bulunmaz. Yalnızca koruma seansı yapılabilir duruma göre ilerleyen aylarda. Normal yaşantısı olan hiç bir şikayeti olmayan kişilerin bile yılda 2, 3 defa seans almalarını öneriyoruz.

Bioenerji gerçek midir?

İnanmak ve inanmamak kavramı ötesinde bioenerji bilmek ve bilmemek arasındadır. İnanmayan kişiler daha önce seans yaptırmamış kişilerdir. Bu nedenle inanmayanlar için uygun zaman varsa eğer ücretsiz seansa davet edilebilir.

bioenerji yapılan kadın

Bioenerji Dikkat Edilmesi Gerekenler

Bioenerji tedavisi modern tıbbın bir alternatifi değil, tamamlayıcısıdır. Bu sebeple alternatif olarak kullanılması yanlıştır. Kişinin önemli bir rahatsızlığında mutlaka uzman kişilere danışması gerekir. Tanı almış kişilere çalışmak daha doğru olabilir. Çünkü tümör gibi rahatsızlıklarda o bölge için farklı bir çalışma yapılır. Kişinin bunu söylemesi üzerine tümör, kist, kitle gibi şeyler küçültülüp yok edilmesi işlemi uygulanır. Bioenerji uzmanı olduğunu söyleyen kişilerin hepsi bioenerji uzmanı değildir. Bioenerji eğitimi verilen yerlerin hepsi bu eğitimi doğru bir şekilde vermiyor olabilir. Ciddi bir konudur.

 

Bioenerji İle İyileşen Hastalıklar

Hastalık kelimesi bizlerce kullanılması pek uygun değildir. Hastalık yerine sistem bozukluğunu tercih etmekteyiz. Sistem bozukluğu oluştuğunda hastalık dediğimiz durumlar meydana gelir. Bizler enerji sistemini dengeler ve olması gereken hale getiririz. Bioenerji ile tedavi edilen bir çok hastalık bulunur. Bazıları tek uzaktan veya yakından seansta geçer bazıları için daha uzun çalışma gerekebilir. Burada kişinin sabrı çok önemlidir. 2 seans sonra geçmedi diyerek pes etmek doğru değildir. Belki 3. seansta iyileşeceği bir rahatsızlığı olabilir. Genelde tek seans yeten kişi sayısı fazladır.

Tedavi edilen bazı hastalıklar şunlardır;

Kalp Rahatsızlıkları
Baş dönmesi
Konsantrasyon bozukluğu
Bel Fıtığı tedavisi
El ve Ayaklarda Terleme
Nörolojik Rahatsızlıklar
Unutkanlık
Denge Bozukluğu
Sindirim Sistemi
Mide Rahatsızlıkları
Ülser
Gastrit
Cinsel Rahatsızlıklar
Kısırlık 
Sperm Hareketliliği ve Kalitesi Artırma
Menopoza Bağlı Şikayetler
Sıcak Basması
Kireçlenme
Diz Kapağı Yırtığı ve Sıvı Kaybı
Strese Bağlı Şikayetler
Uykusuzluk
İdrarda yanma, kaşıntı
Depresyon
Nedensiz Öfkelenme
Aşırı Heyecan
Çarpıntı
Dikkat Dağınıklığı
Bioenerji İle Panik Atak Tedavisi
Endişe, kaygı
Bağışıklık sisteminin kuvvetlendirilmesi
Vajinismus Tedavisi
Fıtık Tedavisi
Baş Ağrıları tedavisi
Migren tedavisi
Psikolojik Baş Ağrıları
Sırt ve Boyun Ağrıları
Bel Ağrıları tedavisi
Romatizmal Ağrılar
Muhtelif Eklem Ağrıları
Omuz ve Kol Ağrısı
Kronik Yorgunluk
Tümör Tedavisi
Guatr Tedavisi
Solunum Sistemi Rahatsızlıkları
Hormonal Bozukluklar
Salgı Bezi Bozuklukları
Kısmi Felç tedavisi
Kısmi Kas Güçsüzlükleri
Ellerde Tutma Zorluğu
Akciğer Rahatsızlığı
Eklem Romatizması
Faranjit Tedavisi
Halsizlik
Hazımsızlık tedavisi
Korku Tedavisi
Kolit – Kolon
Prostat Tedavisi
Kas Hastalıkları
Adet Sancıları
Troid
Siyatik Lumbago
Çeşitli Cilt Rahatsızlıkları
Koah

Bioenerji ile kilo verme mümkündür. Burada önemli olan kişinin kiloya sebep olan bir rahatsızlığının veya kronik stres gibi zihinsel bir sorununun olmasıdır. Eğer kiloya neden olan rahatsızlık şifalanır ve iyileşirse iştahı kapanır normal düzeyde yemek yer. Bir çok kişinin bu yönde yorumu bulunmaktadır.

Bioenerji Fiyatları

İlk uzaktan veya yakından seans ücretsizdir. Kişinin maddi durumu el vermiyorsa eğer tüm seanslar için hiç bir ücret alınmamaktadır. Fiyat bilgisi kişiye göre değişmez sadece yapılacak seans sayıları değişir.

200 TL, 400 TL, 800 TL gibi sabit olmayan rakamlar bulunmaz. Fiyat bilgisi için iletişime geçebilirsiniz. Herhangi bir paket bulunmaz. Ev temizliği adında bir ücret talep edilmez.

Bioenerji Cinlerle Mi Yapılıyor ?

Bioenerji doğal yaşam enerjisidir. Yalnızca İslami açıdan bioenerji değerlendirilmemeli dünyanın bir çok bölgesinde bioenerji şifa yöntemi kullanılmaktadır. İslami açıdan bioenerjinin bir takım yorumları ve değerlendirmeleri araştırarak bulabilirsiniz. Bir diğer akla gelen soru da Bioenerji cinlerle mi yapılıyor ?  sorusudur. Herhangi bir bağ olmayıp ruhsal, fiziksel ve duygusal manada hayat enerjisinin aktarımıyla yapılır. Bioenerji ile büyü bozma işlemi düşüncesi de bulunur. Kişilerin arurası ve enerji merkezi olan çakraları zamanla söner ve kapanır. Bu durumda negatifleri almaları mümkün olduğuna inanılır. Nazar, büyü gibi kavramlar ve böyle olduğu düşüncesi negatif enerji kaynaklı olabilmektedir. Herhangi bir büyü bozma veya cinlerle bu işlemin gerçekleştirilmesi bilimselliğe uzak bir meseledir. Bazı bioenerji uzmanları bu tabirleri kullanabilirler bu konuda dikkatli olmakta iyi araştırmakta fayda vardır.

Kendi Kendine Bioenerji Yapmak

Bioenerji herkesin hissedebileceği bir enerji olabilir. Kişi eğer kendini rahatlatmak isterse 20 dakikalık bir meditasyon müziği eşliğinde nefes çalışması yapabilir. Bu kişinin bilinç düzeyini de artırır. Meditasyon sırasında oturun veya yatın bedeninize rahatlama ve enerjinin geldiğini hissedin. Bioenerji eğitimi her öğretenden alınmaz bu sebeple eğitim almadan bile nefes çalışması yaparak rahatlayabilirsiniz.

Ücretsiz Bioenerji Seansı

Bioenerji Uzmanı iletişim için canlı destek veya iletişim sayfasındaki mesaj bölümünden iletişime geçebilirsiniz. 
Sosyal medya üzerinden takip edebilirsiniz instagram

Kaynakça ve araştırma
https://bioenerji.org
Yazar: Bioenerji Uzmanı F. Turk
Avusturyalı hekim ve psikanalist Wilhelm Reich (1897-1957)
Şifacı Eugenia Davitashvili (1949-2015)
Alfa Bioenerji Kurucusu Kenan Boyraz
Şifacı Aile Büyüklerim (…, Dede, Baba, Hala, Abla)